Newelska 6, 01-447 Warszawa
22 3486-531
rozwoj@wit.edu.pl

Warsztaty malarskie 13.03.2020-16.03.2020

Warsztaty malarskie 13.03.2020-16.03.2020

W dniach 13.03.2020 – 16.03.2020 w ramach Projektu nr. POWR.03.05.00-00-Z114/17-00  pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędą w Orońsku warsztaty malarskie.

W tym wyjątkowym miejscu, gdzie teraźniejszość łączy się z tradycją, możemy obejrzeć wystawy sztuki współczesnej oraz XIX wieczny zespół dworski wraz z pałacem należącym niegdyś do wielkiego malarza, Józefa Brandta. Nastrojowy park zaprasza do spacerów, podziwiania przyrody i eksponowanych tu dzieł sztuki.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku to przestrzenie wystawiennicze, kolekcja rzeźby, biblioteka, pracownie rzeźbiarskie oraz techniczne. Całość otoczona jest parkiem, w którym eksponowane są prace wybitnych rzeźbiarzy – Magdaleny Abakanowicz, Tony’ego Cragga i innych.

Cisza, kontakt z naturą i sztuką sprzyja wyciszeniu i pracy twórczej. Odkładając smartphony na bok, można wsłuchać się w dźwięki przyrody i podziwiać te subtelności natury, które na co dzień zagłusza świat.

  „Sztuka nie polega na przekształcaniu słońca w żółtą plamę. Sztuka jest tam, gdzie żółta plama staje się słońcem”,

Pablo Picasso

 ZAŁOŻENIA

 Praca malarska, wykonana w dowolnej technice (mały blejtram, tektura, farby olejne, akryle, itp., materiały należy przywieźć ze sobą) Punktem odniesienia ma być natura lub dowolnie wybrany temat.

 Cel ogólny: zmotywowanie studentów do pracy wyrażającej indywidualne podejście do obserwowanego pejzażu, natury czy jej fragmentów. Tematem może być również człowiek.

Zadaniem jest przetransponowanie wybranego kadru na subiektywny język plastyczny, który może wyrażać się przez syntetyczne, ekspresyjne lub inne przedstawienie uzyskane przez barwy, kreskę, kompozycję itp.

 Celem jest indywidualna interpretacja założonego tematu, uaktywnienie kreatywności. Temat ma stać się pretekstem budowania indywidualnego języka plastycznego. Kształtowanie wrażliwości estetycznej, artystycznej. Umiejętność zastosowania odpowiednich środków wyrazu w celu stworzenia pracy o indywidualnym charakterze. Ponadto studenci wykonają prezentację Power Point przy pomocy własnoręcznie wykonanych fotografii. Tematem może być proces twórczy na warsztatach malarskich lub motywy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Forma pracy: indywidualna

Prowadzący warsztaty to pracownicy Centrum Rzeźby Polskiej: malarka Maria  Pajek i rzeźbiarz – dr. Jarosław Pajek

Wyjazd na warsztaty do Orońska planowany jest na piątek rano 13.03.2020 busem spod budynku uczelni , a powrót w poniedziałek 16.03.2020 około 18.00. Projekt pokrywa następujące koszty związane z uczestnictwem w warsztatach:

  • Transport busem do Orońska i powrót do Warszawy
  • 3 noclegi w Orońsku ze śniadaniami
  • 4 obiady + przerwy kawowe
  • ubezpieczenie NNW

Aby wziąć udział w warsztatach należy zalogować się do Uczelnianego Banku Informacji (UBI), a następnie przesłać formularz zgłoszeniowy(zakładka: ZAPISY ON-LINE > zakładka: Kursy, szkolenia i certyfikaty > wybieramy: Wizyty studyjne, praktyki i szkolenia). Ilość miejsc jest ograniczona jedynie do 20 osób!

O zakwalifikowaniu na wizytę będzie decydowała Komisja Kwalifikacyjna.

Proszę o rozważne zapisywanie się. Uczelnia dokonuje rezerwacji miejsc noclegowych i środka transportu ze sporym wyprzedzeniem. Rezygnacja z uczestnictwa w warsztatach przy braku możliwości znalezienia na zwolnione miejsce osoby rezerwowej może oznaczać konieczność zwrotu dotychczas poniesionych przez Uczelnię kosztów