Warsztaty – Innowacyjne przedsięwzięcia we współczesnej gospodarce 10.12.2021-13.12.2021 r.

W dniach 10.12.2021 – 13.12.2021 w ramach Projektu nr. POWR.03.05.00-00-Z114/17-00  pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędą się Warsztaty szkoły letniej – Innowacyjne przedsięwzięcia we współczesnej gospodarce.

Celem zajęć jest kształtowanie postaw innowacyjnych wśród studentów

Zajęcia będą prowadzone przez panią Klaudię Migasiewicz. Pani Migasiewicz to trener z zakresu umiejętności menedżerskich i interpersonalnych, przedsiębiorczości, kreatywności, rozwoju startupów, train the trainers; kierownik studiów podyplomowych Kierownik zespołu – team leader oraz Akademia startupu i innowacyjnego biznesu prowadzonych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu; nauczyciel akademicki w Studium Przedsiębiorczości Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzi badania na temat klastrów i startupów. Przez wiele lat doświadczenie zdobywała w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, gdzie pełniła funkcję Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego. Koordynowała wiele inicjatyw. Była Prezesem FEB – Forum Edukacji Biznesowej UEW, w ramach którego zrealizowała dziesiątki spotkań i cykli warsztatów z przedstawicielami świata biznesu oraz konkurs Akademia Talentów. Wzięła udział m.in. w Szkole Trenerów i Szkole Liderów.

Tematyka zajęć obejmować będzie:

Dzień I: Techniki kreatywne – godz. 9:00 – 16:00 zdalnie

1. Kreatywność – czym jest i jak można ją rozwijać
  2. Rozgrzewka kreatywna – warsztat z wykorzystaniem ćwiczeń
  3. 6 myślowych kapeluszy de Bono
  4. Sesja dla całej grupy z wykorzystaniem 6 myślowych kapeluszy de Bono
  5. Autodiagnoza – mój styl myślenia
  6. Technika grupy nominalnej – omówienie
  7. Design thinking – omówienie metody, po każdym etapie praca własna grupy w celu określenia pomysłu na innowacyjne przedsięwzięcie
  8. Praca własna: poszukiwanie pomysłów na innowacyjne przedsięwzięcia

Dzień II: Innowacyjne przedsięwzięcia – godz. 9:00 – 16:00 zdalnie

1. Istota innowacji i wartość z wdrażania innowacyjnych rozwiązań w ramach własnej działalności gospodarczej – dyskusja moderowana
  2. Jak rodzą się innowacje – case study na temat Doliny Krzemowej
  3. Czy na polskie warunki można przenieść rozwiązania z Doliny Krzemowej – dyskusja
  4. Przykłady innych klastrów innowacyjnych
  5. Tablica morfologiczna i jej redukcja – omówienie + ćwiczenie
  6. Podejmowanie decyzji metodą analizy wielokryterialnej – omówienie + ćwiczenie

Dzień III: Narzędzia informatyczne w prowadzeniu innowacyjnych przedsięwzięć- godz. 13:00 – 20:00 zdalnie

1. Miro
  2. Zapoznanie z funkcjonalnościami
  3. Praca w grupach – sesja z wykorzystaniem Miro
  4. Mentimeter
  5. Zapoznanie z funkcjonalnościami
  6. Praca w grupach – sesja z wykorzystaniem Mentimeter
  7. Praca własna: Przygotowanie prezentacji końcowej

Dzień IV: Prezentacje końcowe na innowacyjne przedsięwzięcia z wykorzystaniem wybranych technik i narzędzi poznanych w trakcie zajęć – godz. 15:00 – 18:00 zdalnie

Zajęcia będą odbywały się zdalnie. Aby wziąć udział w warsztatach należy zalogować się do Uczelnianego Banku Informacji (UBI), a następnie przesłać formularz zgłoszeniowy (zakładka: ZAPISY ON-LINE > zakładka: Kursy, szkolenia i certyfikaty > wybieramy: Szkoła letnia

Pierwszeństwo podczas rekrutacji będą mieli studenci ostatnich czterech semestrów studiów wszystkich kierunków WIT. O zakwalifikowaniu na wizytę będzie decydowała Komisja Kwalifikacyjna.

JEST TYLKO 10 MIEJSC!