Newelska 6, 01-447 Warszawa
22 3486-531
rozwoj@wit.edu.pl

Warsztaty – Ekosystem .NET i Visual Studio 3.11.2020

Warsztaty – Ekosystem .NET i Visual Studio 3.11.2020

W dniu 3.11.2020 w ramach Projektu nr. POWR.03.05.00-00-Z114/17-00 pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędą się zajęcia warsztatowe – Ekosystem .NET i Visual Studio. Zajęcia realizowane będą zdalnie poprzez MS Teams w godzinach 14:00 – 20:15.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zalogować się do Uczelnianego Banku Informacji (UBI), a następnie przesłać formularz zgłoszeniowy (zakładka: ZAPISY ON-LINE > zakładka: Kursy, szkolenia i certyfikaty > wybieramy: Wizyty studyjne, praktyki i szkolenia). Ilość miejsc jest ograniczona jedynie do 12 osób!

UWAGA: ze względu na ograniczone możliwości osobistego podpisywania dokumentów zapisanie się na warsztat oznacza Państwa zgodę na przekazanie prowadzącemu Państwa danych osobowych (Imię, Nazwisko, mail).

O prowadzącym

Prowadzącym warsztat będzie Szymon Kondratowicz. Pracuje jako programista i lider techniczny od 2010 roku. Uczestniczył w wielu projektach zarówno dla klientów polskich jak i zagranicznych. Stos technologii i podejść, który w nich używał był i jest bardzo szeroki. W wielkim skrócie to Uniwersum .NET ‘a, C#, SQL Server i frameworki web-owe, oraz dobre praktyki z architektury, design’u kodu i realizacji projektu. Zajmuje się również rekrutacją programistów do pracy. Stara się nieustannie rozwijać w przydatnych zawodowo obszarach. Dla Ciebie okazją do rozwoju może być ten właśnie warsztat.

Opis i cel warsztatu

Podczas warsztatu omówione zostaną rodzaje aplikacji, jakie można stworzyć we framework’u .NET a także przypadki sensu ich stosowania. Utworzymy przykładowe aplikacje: konsolową, WinForms, WPF, ASP.NET MVC / Web API, Windows Service, ASP.NET Core, Test, Biblioteka. Zaprezentowany zostanie model wdrożenia każdego z tych rodzajów aplikacji i wspomnę o CI / CD na Azure. Podczas kursu przekazane zostaną również informację na temat najważniejszych elementów Visual Studio podczas typowej pracy programisty w trybie: pisania kodu, czytania kodu, debugowania. Po zrealizowanym warsztacie prowadzący udostępni kod i prezentacje, co może być podstawą do wyboru odpowiedniej klasy aplikacji doproblemu i kompendium wiedzy dotyczącej Visual Studio w pigułce.

Przebieg warsztatu

  1. Prezentacja poszczególnych klas aplikacji i najważniejszych frameworków. Na koniec tej części przedstawione zostanie zadanie do realizacji podczas ćwiczeń (4 x 45min, 2 przerwy)
  2. Ćwiczenia – praca własna, lub w grupie. Pod opieką prowadzącego (2 x 45 min, 1 przerwa)
  3. Prezentacja rozwiązania przez studentów, dyskusja, omówienie problemów (45 min)
  4. Prezentacja rzeczywistego rozwiązania, dyskusja (45 min)

Wszystko co potrzebne

Moduły

Pomiędzy modułami lub co 45 minut przewidziane są krótkie przerwy. Podany czas ma
charakter orientacyjny i może zostać dostosowany do preferencji uczestników.

(1) Prezentacja poszczególnych klas aplikacji i najważniejszych frameworków. Na koniec tej części przedstawione zostanie zadanie do realizacji podczas ćwiczeńPodczas tej części:
– stworzone zostaną takie rodzaje aplikacji jak: Konsolowa, WinForms, WPF, ASP.NET Core, Windows Service, Test Biblioteka – pokazany zostanie model deployowania poszczególnych typów aplikacji – omówione zostanie Visual Studio w kontekście pisania kodi, czytania kodu, debugowania
4x 45min, 2 przerwy
2) Ćwiczenia – praca własna, lub w grupie. Pod opieką prowadzącego.Podczas tej części Studenci utworzą różne rodzaje aplikacji w celu analizy sposobu ich uruchomiania – Studenci wybiorą jeden z feature’ów Visual Studio i przeanalizują jego działanie.2x 45 min, 1 przerwa
(3) Prezentacja rozwiązania przez studentów, dyskusja, omówienie problemówW tej części prowadzący będzie moderatorem prezentacji45 min
(4) Prezentacja rzeczywistego rozwiązania, dyskusjaPodczas tej części, oprócz pokazania rozwiązania zadania prowadzący z chęcią odpowie na pytania związane z branżą i codziennej pracy programisty. Jak wygląda proces rekrutacji, z jakim zadaniami na co dzień się mierzymy i dlaczego jest to naprawdę ciekawy zawód.45 min