Warsztaty cyjanotypii 8.11.2019-11.11.2019

W dniach 8.11.2019 – 11.11.2019 w ramach Projektu nr. POWR.03.05.00-00-Z114/17-00  pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędą WARSZTATY CYJANOTYPII

Cyjanotypia to jedna z klasycznych technik fotografii wykorzystująca światłoczułość soli żelaza wynaleziona w 1842 roku przez Sir Johna Hershel’a. Ze względu na charakterystyczną niebieską barwę nazywana jest błękitem pruskim lub blueprintem. Przed wynalezieniem kserografii i druku komputerowego wykorzystywana była do sporządzania odbitek metodą stykową,  przez inżynierów i architektów do powielania rysunków technicznych i w produkcji znaczków pocztowych. Technikę tę zastosowała pierwsza kobieta-fotografka Anna Atkins do opracowania książkowych ilustracji botanicznych.

Warsztaty będą realizowane według następującego planu:

1. Cyjanotypia – informacje teoretyczne, historia fotografii, prezentacja

2. Przeprowadzenie prostego warsztatu – zapoznanie z techniką

3. Zadanie: przedstawienie tematu i prezentacja możliwości technicznych do opracowania kolażu

4. Praca indywidualna

Wyjazd na warsztaty do Orońska planowany jest na piątek rano 8.11.2019 busem spod budynku uczelni , a powrót w poniedziałek 11.11.2019 około 18.00. Projekt pokrywa następujące koszty związane z uczestnictwem w warsztatach:

• Transport busem do Orońska i powrót do Warszawy
  • 3 noclegi w Orońsku ze śniadaniami
  • 4 obiady + przerwy kawowe

Aby wziąć udział w warsztatach należy zalogować się do Uczelnianego Banku Informacji (UBI), a następnie przesłać formularz zgłoszeniowy(zakładka: ZAPISY ON-LINE > zakładka: Kursy, szkolenia i certyfikaty > wybieramy: Wizyty studyjne, praktyki i szkolenia). Ilość miejsc jest ograniczona jedynie do 20 osób!

Preferencje mają studenci ostatnich czterech semestrów studiów WIT. O zakwalifikowaniu na wizytę będzie decydowała Komisja Kwalifikacyjna.

Proszę o rozważne zapisywanie się. Uczelnia dokonuje rezerwacji miejsc noclegowych i środka transportu ze sporym wyprzedzeniem. Rezygnacja z uczestnictwa w warsztatach przy braku możliwości znalezienia na zwolnione miejsce osoby rezerwowej może oznaczać konieczność zwrotu dotychczas poniesionych przez Uczelnię kosztów.