Wizyta studyjna – IBPM S.A.

W dniach 26.09.2018 -28.09.2018 w ramach Projektu nr. POWR.03.05.00-00-Z114/17-00  pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędzie się wizyta studyjna studentów WIT w firmie IBPM S.A. w Gdyni. IBPM  S.A. jest zespołem ponad 50 doświadczonych analityków, architektów i projektantów realizujących projekty w oparciu o systemy BPM&ODM, ESB, ECM, BI&BigData. Firma posiada status Partnera IBM poziom Gold.

Program wizyty obejmuje prezentację działalności firmy oraz warsztaty dla studentów realizowane przez doświadczonych przedstawicieli firmy.
Planowany harmonogram i tematyka zajęć wygląda następująco:

27.09.2018 (9.00-17.00) – wykłady i warsztaty

• Prezentacja firmy – Kim jesteśmy, czym się zajmujemy Nasze doświadczenie Agile vs inne metodyki. Specyfika klientów z jakimi pracujemy
  • Nie szukamy winnych, szukamy rozwiązań – postawa projektowa i dialog w zespole
  • Zdolność organizacji do realizacji jej misji – projektowanie architektury korporacyjnej
  • Potrzeba biznesowa. Zbieranie wymagań biznesowych z użyciem narzędzi Coachingowych
  • Podsumowanie dnia

28.09.2018 (9.00-17.00) – Gra symulacyjna – Scrum po naszemu

• Odtworzenie środowiska projektu realizowanego w Scrumie (w formie gry)
  • Wykorzystanie wiedzy z dnia poprzedniego
  • Udział w wydarzeniach scrumowych
  • Trening sytuacji projektowych
  • Rola SCRUM MASTERA w projekcie.

Wyjazd do Gdyni planowany jest 26.09 około godziny 16.00, wyjazd z Gdyni w 28.09 około godziny 18.00.
Projekt pokrywa następujące koszty związane z uczestnictwem w wizycie studyjnej:

• przejazd na trasie Warszawa-Gdynia, Gdynia-Warszawa
  • hotel w Gdyni (2 noclegi) ze śniadaniami
  • 3 obiady

W trakcie warsztatów Studenci dowiedzą się, jak w firmie IBPM tworzy się rozwiązania biznesowe i zostaną zaproszeni do uczestnictwa w projektowych wydarzeniach zespołu developerskiego (Daily standup,Review, Retrospektywa). Następnie w podgrupach będą mieli okazję skonfrontować się z wyzwaniami w pracy zespołu scrumowego. Na koniec przewidziana jest formuła AMA (Ask Me Anything z WicePrezesem Robertem Izdebskim).

Aby wziąć udział w wizycie studyjnej należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny pod adresem: www.wit.edu.pl/projekt-zpr/rejestracja.
Ilość miejsc jest ograniczona do 20 osób!
Rejestrować się mogą studenci ostatnich czterech semestrów studiów na kierunkach ITZ, Zarządzanie, Informatyka. O zakwalifikowaniu na wizytę będzie decydowała Komisja Kwalifikacyjna.

Weż udział