Warsztaty szkoły letniej – Business Model Canvas 21.05.2021 – 24.05.2021

W dniach 21.05.2021 – 24.05.2021 w ramach Projektu nr. POWR.03.05.00-00-Z114/17-00  pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędą się Warsztaty szkoły letniej – Business Model Canvas.

Celem zajęć jest zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z przygotowaniem i prezentacją Business Model Canvas (BMC) dla własnego pomysłu na startup.

Zajęcia będą prowadzone przez panią Klaudię Migasiewicz. Pani Migasiewicz to trener z zakresu umiejętności menedżerskich i interpersonalnych, przedsiębiorczości, kreatywności, rozwoju startupów, train the trainers; kierownik studiów podyplomowych Kierownik zespołu – team leader oraz Akademia startupu i innowacyjnego biznesu prowadzonych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu; nauczyciel akademicki w Studium Przedsiębiorczości Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzi badania na temat klastrów i startupów. Przez wiele lat doświadczenie zdobywała w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, gdzie pełniła funkcję Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego. Koordynowała wiele inicjatyw. Była Prezesem FEB – Forum Edukacji Biznesowej UEW, w ramach którego zrealizowała dziesiątki spotkań i cykli warsztatów z przedstawicielami świata biznesu oraz konkurs Akademia Talentów. Wzięła udział m.in. w Szkole Trenerów i Szkole Liderów.

Tematyka zajęć obejmować będzie:

Dzień I: Techniki kreatywne, czyli jak znaleźć pomysł na startup od godziny 14:00 do godziny 20:00

1. Kreatywność – czym jest i jak można ją rozwijać
  2. Rozgrzewka kreatywna – warsztat z wykorzystaniem ćwiczeń
  3. 6 myślowych kapeluszy de Bono – omówienie
  4. Sesja dla całej grupy z wykorzystaniem 6 myślowych kapeluszy de Bono
  5. Autodiagnoza – mój styl myślenia
  6. Technika grupy nominalnej – omówienie przebiegu
  7. Technika grupy nominalnej – ćwiczenie dla grupy
  8. Design thinking – omówienie metody
  9. Praca własna: wybór pomysłu na startup z wykorzystaniem technik kreatywnych i opracowanie pierwszej części prezentacji końcowej

Dzień II: Business Model Canvas od godziny 9:00 do godziny 16:30

1. Startup – czym jest, przykłady.
  2. Omówienie elementów Business Model Canvas: propozycja wartości, kluczowe działania, kluczowe zasoby, partnerzy, relacje z klientami, kanały, segmenty klientów, struktura kosztów, struktura przychodów. Po każdej części:
  3. Przykłady modeli biznesowych
  4. Praca własna: określenie poszczególnych elementów modelu biznesowego dla własnego pomysłu na startup

Dzień III: Przygotowanie prezentacji Business Model Canvas dla własnego pomysłu na startup od godziny 9:00 do godziny 16:30

1. Jak powinna wyglądać prezentacja BMC
  2. Skuteczna prezentacja – warsztat z wykorzystaniem burzy mózgów
  3. Przygotowanie pliku – treść, elementy graficzne
  4. Autoprezentacja – omówienie, ćwiczenia
  5. Przykłady prezentacji startupów
  6. Praca własna: przygotowanie prezentacji końcowej przez poszczególne grupy

Dzień IV: Prezentacja BMC dla własnego pomysłu na startup od godziny 14:00

Wytyczne prezentacji:

• Student prezentuje własny pomysł na startup

Zajęcia będą odbywały się zdalnie. Aby wziąć udział w warsztatach należy zalogować się do Uczelnianego Banku Informacji (UBI), a następnie przesłać formularz zgłoszeniowy (zakładka: ZAPISY ON-LINE > zakładka: Kursy, szkolenia i certyfikaty > wybieramy: Szkoła letnia

Pierwszeństwo podczas rekrutacji będą mieli studenci ostatnich czterech semestrów studiów wszystkich kierunków WIT. O zakwalifikowaniu na wizytę będzie decydowała Komisja Kwalifikacyjna.

JEST TYLKO 10 MIEJSC!