Warsztaty szkoły letniej – Aplikacje webowe przesunięte na lipiec 2021

W lipcu 2021 w ramach Projektu nr. POWR.03.05.00-00-Z114/17-00  pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędą się Warsztaty szkoły letniej – Aplikacje webowe.

Celem zajęć jest odwzorowanie aplikacji przygotowanej przez prowadzących – aplikacja do zarządzania zadaniami i nabycie podstawowych umiejętności związanych z tworzeniem systemu informatycznego.

Zajęcia będą prowadzone przez Adriana Połubińskiego (Senior frontend developer w Billennium) oraz przez Szymona Kondratowicza (Senior backend developer w Billennium).

Zajęcia będą składały się z dwóch ścieżek. Pierwsza z nich jest ścieżką frontend developera, a druga backend developera +SCRUM i GIT.

W pierwszej ścieżce uczestnicy stworzą warstwę prezentacyjną aplikacji oraz przeprowadzą własne modyfikacje w celu rozszerzenia jej funkcjonalności. Całość będzie przedstawiona za pomocą materiałów video – kursu kilku godzinnego, który krok po krok pozwala na odtworzenie aplikacji. Kursanci w trakcie warsztatów będą implementować aplikacje wraz z pomocą prowadzącego. Na sam koniec każdy z nich otrzyma zadania do wykonania, które poszerzą zestaw funkcjonalności, które aplikacja oferuje.

W drugiej ścieżce uczestnicy będą realizowali zadania dzięki którym uzyskają umiejętności związane z budowaniem systemu informatycznego. W ramach tej ścieżki zrealizują SCRUM-a w narzędziu AzureDevops, Poznają rozproszony system kontroli wersji GIT, Uruchomią lokalnie backend aplikacji, wdrożą backend aplikacji na usługę Azure, Odtworzą aplikację i dokonają ewentualnego rozszerzenia jej funkcjonalności. Powyższe zadania zostaną zrealizowane na podstawie materiałów dostarczonych studentom

Tematyka zajęć obejmować będzie:

Dzień I: Wstęp do aplikacji webowych i niezbędna teoria od godziny 14:00 do godziny 20:00

1. Wstęp biznesowy – czyli przełożenie wymagań na zadania
  2. Wybór ścieżek dla każdego uczestnika – frontend lub backend
  3. Słów kilka o SCRUM
  4. Słów kilka o projektowaniu aplikacji
  5. Ćwiczenie grupowe – odwzorowanie daily i planingu
  6. Słów kilka o systemie kontroli wersji
  7. Niezbędna teoria techniczna

Dzień II: Praca nad zadaniami od godziny 9:00 do godziny 15:00

1. Podsumowanie progresu z dnia wcześniejszego
  2. Przedstawienie zadań
  3. Praca nad zadaniami
  4. Omówienie problemów, które spotkały uczestników
  5. Code review funkcjonalności czyli uczymy się najwięcej od innych
  6. Wstępne omówienie tematów prezentacji z następnego dnia

Dzień III: Przygotowanie prezentacji aplikacji od godziny 9:00 do godziny 15:00

1. Testujemy aplikację. Czy wszystko działa dobrze ?
  2. Skuteczna prezentacja czyli pokaż to co jest ważne pokazania
  3. Omówienie dalszych etapów rozwoju aplikacji
  4. Przedstawienie modelu biznesowego aplikacji i na czym może zarabiać
  5. Przykłady konkurencyjnych aplikacji
  6. Przygotowanie grafik pod kolejne funkcjonalności

Dzień IV: Prezentacja BMC dla własnego pomysłu na startup od godziny 14:00

Wytyczne prezentacji:

• Student pokazuje zadania, które wykonał
  • Student prezentuje aplikację, którą wykonał oraz pomysł na jej dalszy rozwój

Zajęcia będą odbywały się zdalnie. Aby wziąć udział w warsztatach należy zalogować się do Uczelnianego Banku Informacji (UBI), a następnie przesłać formularz zgłoszeniowy (zakładka: ZAPISY ON-LINE > zakładka: Kursy, szkolenia i certyfikaty > wybieramy: Szkoła letnia

Pierwszeństwo podczas rekrutacji będą mieli studenci ostatnich czterech semestrów studiów wszystkich kierunków WIT. O zakwalifikowaniu na wizytę będzie decydowała Komisja Kwalifikacyjna.

JEST TYLKO 10 MIEJSC!

REKRUTACJA RUSZA ZA KILKA DNI