Newelska 6, 01-447 Warszawa
22 3486-531
rozwoj@wit.edu.pl

SZKOŁA LETNIA – WARSZTAT FACYLITATORA

SZKOŁA LETNIA – WARSZTAT FACYLITATORA

W dniach 06.09.2018 -09.09.2018 w ramach Projektu nr. POWR.03.05.00-00-Z114/17-00  pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” planujemy zrealizować warsztaty przygotowujące do roli facylitatora.

Facylitacja to podejście do prowadzenia spotkań zorientowanych na wypracowanie rozwiązania problemu przez zespoły. Wywodzi się ze środowiska IT i projektów deweloperskich. Osoba prowadząca takie spotkania – facylitator – wykorzystuje szereg technik, narzędzi i modeli służących podnoszeniu efektywności w osiągnięciu tego celu.

Facylitację stosuje się m.in. podczas spotkań zespołów projektowych (w tym zespołów pracujących w metodykach zwinnych), zespołów zarządzających (w ramach ustalania celów strategicznych), rady programów projektów czy podczas tzw. grup focusowych (w ramach projektów badawczych).

Facylitacja jest metodą prowadzenia spotkań, która skupia się na sposobach pracy zespołu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik i narzędzi, efekty wypracowane przez zespół są wyższej jakości. Metoda facylitowania jest kompetencją wspierającą pracę:

– wykładowców,

– trenerów biznesu,

– project managerów,

– Scrum Masterów,

– liderów i kierowników zespołów,

– zespołów pracujących w metodach zwinnych,

– osób pracujących w tzw. „turkusowych” organizacjach.

Szczegóły wkrótce. Zapisy na warsztaty rozpoczną się po 15.08.2018.